KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 10638063
nr 1063 8063
Hasse Lindroth
(f. 1938), Sverige
Etsning, Hasse Lindroth (f. 1938), "Södra ban", signerad. -77, bladets mått: 40x49
Hasse Lindroth, född 1938 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
800 kr
måndag 17 oktober 2016
kl 18:04:47
100 kr
500 kr
200 kr
250 kr (Budbetjänt)
300 kr
350 kr (Budbetjänt)
500 kr
500 kr (Budbetjänt)
700 kr
700 kr
700 kr (Budbetjänt)
6
17 okt
Hasse Lindroth
Läs mer om Hasse Lindroth